Pronájem kanceláří a nebytových prostor

Pronájem kanceláří a nebytových prostor

Aktuality

Nové mrakodrapy vyrostou v Praze na třinácti místech

4.10.2017

Návrh nového územního plánu vypracovaný Institutem plánování a rozvoje (IPR) počítá s určením třinácti nových pražských lokalit, kde by v budoucnu mělo být možné stavět výškové budovy. Největší podíl připadá na oblasti Jižního Města, konkrétně Háje, Opatov či Chodov.

více >

Praha chce být sídlem bankovní agentury

29.9.2017

Evropská komise na nabídce Prahy na nové sídlo Evropského bankovního úřadu (EBA) oceňuje dostatečné prostory či dopravní dosažitelnost. Praha se o sídlo EBA uchází společně s Vídní, Bruselem, Paříží, Frankfurtem nad Mohanem, Dublinem, Lucemburkem a Varšavou.

více >

Nové prostory obchodního centra Chodov se otevřou 11. října

27.9.2017

Rozsáhlé obchodní centrum na pražském Chodově se od října dramaticky rozšíří. Nové retailové plochy doplní také široká nabídka restaurací, přičemž složení obchodů a zóny s občerstvením v nákupním Centru Chodov potvrzuje, že lidé jsou zatím ochotní utrácet víc za módní výstřelky než za gurmánské zážitky.

více >

Skanska Property staví kanceláře na místě Pragovky

20.9.2017

Karlínský stavební ruch nebere konce. Zatímco v Pernerově ulici ještě neskončila stavba administrativního centra Butterfly, v těsné blízkosti se začíná stavět další kancelářská budova. Investorem projektu Praga Studios za 27 milionů eur je developerská společnost Skanska Property.

více >

Eurovia si staví novou centrálu v Krči

12.9.2017

Stavební společnost Eurovia CS chystá stěhování z Paláce Dunaj na Prahu 4. Nové sídlo by mělo být dokončeno ještě v letošním roce. Historický palác na Národní třídě opustí po 60 letech. V první polovině roku jej prodala německé investiční firmě Zeitgeist Asset Management. Nová budova podle návrhu architekta Petra Koláře nabídne 3.000 metrů čtverečních kanceláří na třech podlažích, včetně školícího centra a laboratoří na vývoj a testování moderních stavebních materiálů.

více >

Počet stavebních úřadů v Praze by se měl snížit na dva ze současných 22, shodují se odborníci

7.9.2017

Debata o metropolitním plánu, která se konala v sídle společnosti KPMG, přinesla mnoho zajímavých názorů z řad realitních profesionálů. Ti se shodují především v hodnocení přílišné složitosti povolovacího procesu, kdy je na území Prahy činných celkem 22 stavebních úřadů. Ty by se dle převládajících názorů měly sloučit optimálně do finální dvojice.

více >

Z tramvajové vozovny jsou moderní kanceláře s prosklenou fasádou

4.9.2017

Kombinace starých industriálních prvků s moderní architekturou jsou působivé. Na tento koncept vsadila i nová kancelářská budova Five v Praze Na Valentince. Ta vznikla na místě, kde dříve stávala původní tramvajová vozovna, kterou nyní připomínají zachované konstrukce a obvodové zdi. Budova je plně obsazena nájemci.

více >

Nový administrativní projekt v blízkosti O2 arény zahájil výstavbu

25.8.2017

Holding Kaprain spustil stavební přípravy nového kancelářského projektu na Praze 9, v těsném sousedství O2 areny. Pozemky, na kterých bude projekt vybudován, skupina získala od developera Tamira Wintersteina, který stojí za nedalekým nákupním centrem Harfa či komplexem Office Park Harfa.

více >