Pronájem kanceláří a nebytových prostor

Pronájem kanceláří a nebytových prostor

Aktuality

Triuvia koupila budovu Five od Skansky

5.12.2017

CBRE poskytla firmě Triuvia poradenství při akvizici kancelářské budovy Five u Anděla. Akvizice se společně s prodejem Škodova Paláce a kancelářských komplexů Fortuna a Oasis Florenc řadí mezi největší v roce 2017.

více >

Vedle O2 areny vzniknou kanceláře za miliardu

30.11.2017

Na pozemcích, kde dosud stávalo povrchové parkoviště obsluhující O2 arenu, nově vzniká moderní administrativní centrum. Investorem je skupina Kaprain společně s Lighthouse Group. Projekt, který nabídne více než 30 tisíc metrů čtverečních, bude dle plánů připraven k užívání na jaře 2019.

více >

Budova Visionary v Holešovicích bude dokončena na jaře 2018

29.11.2017

Kancelářský komplex Visionary, vznikající v blízkosti stanice Nádraží Holešovice, mezi ulicemi Argentinská a Plynární, bude dokončen na jaře 2018. Svým nájemcům poskytne bezmála 23 000 metrů čtverečních kancelářských a maloochodních ploch. Developer nově uzavřel smlouvy na pronájem restaurace Fresh & Tasty, lékárny Pharmacentrum a lékařské ambulance Medicon a mateřské školy zřizované Městskou částí Praha 7.

více >

Palác Anděl mění majitele. Za 1,5 miliardy ho koupila LaSalle

24.11.2017

Investiční společnost LaSalle koupila prostřednictvím svého fondu LaSalle E-Regi Palác Anděl v Praze na Smíchově. V transakci s hodnotou 57,8 milionu eur (téměř 1,5 miliardy korun) byla prodávajícím společnost Aberdeen Asset Management Deutschland. Moderní administrativní budova má rozlohu 14 630 metrů čtverečních.

více >

Nové sídlo České spořitelny vzejde z návrhu 15 architektonických firem

22.11.2017

Novou centrálu České spořitelny v jižní části projektu Smíchov City navrhne 15 firem z osmi zemí, které vybrala odborná porota. Do soutěže, kterou spořitelna vypsala v září, se přihlásilo 166 architektonických studií. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti František Bouc. Vítěze podle něj vybere porota v květnu 2018.

více >

Novinky z Butterfly: kolaudace, tři noví nájemci a obsazenost 70 procent

21.11.2017

Developer AFI EUROPE získal další tři nové nájemce do svého administrativního centra Butterfly v Praze – Karlíně. Společnosti IQVIA, mBank a Slevomat.cz si dohromady pronajmou téměř 8 000 m2 prémiových kanceláří. Z celkové pronajímatelné plochy 23 000 m2 je aktuálně obsazeno téměř 70 % a v plném proudu jsou jednání s dalšími nájemci.

více >

Projekt HB Reavis na Vinohradské ulici má zelenou

19.11.2017

Dolní část pražské Vinohradské ulice se přiblížila svému oživení. Poslední překážka realizace administrativního komplexu developerské společnosti HB Reavis padla. Ministerstvo kultury České republiky totiž definitivně rozhodlo, že objekty bývalého ústředí plynárenské společnosti Transgas a přilehlých kancelářských budov ze 70. let minulého století nejsou kulturní památkou.

více >

Administrativní centrum a nová rezidence v Holešovicích

10.11.2017

Nové administrativní centrum i byty připravuje v Holešovicích skupina Miroslava Černého, jejímž jádrem je společnost České přístavy. „Začneme stavět administrativní budovu naproti v Jankovcově ulici. Máme již stavební povolení. A pak budeme přestavovat funkcionalistické skladiště ze třicátých let, kde byly balírny kávy,“ uvádí k developerským projektům Černý.

více >

V areálu bývalé Vlněny pomalu vzniká kancelářský komplex

7.11.2017

Projekt komplexu administrativních budov v hodnotě 6 mld. korun, vznikající v areálu bývalé brněnské textilky Vlněna, získává obrysy. U tří staveb je už hotový skelet, dvě, převážně pro jednoho nájemce, budou dokončené na jaře příštího roku, další patrně v létě.

více >

108 Agency přichází s novým start-upem The Prostor

6.11.2017

Realitní poradenská společnost 108 Agency založila start-up nabízející krátkodobé pronájmy unikátních prostor s příznačným názvem The Prostor. Reaguje na poptávku firem zejména z oblasti retailu, reklamy a produkce eventů, které chtějí svým zákazníkům zprostředkovat neopakovatelný zážitek ve výjimečném prostředí.

více >

Konica Minolta rozšiřuje své vývojové centrum v Brně

3.11.2017

Japonská polygrafická firma Konica Minolta plánuje zdvojnásobit prostory svého vývojového centra v Brně. Společnost zde v současné době zaměstnává 65 zaměstnanců. Dostatek kvalitních tuzemských inženýrů motivuje firmu k dalšímu přesunu části vývoje z Japonska.

více >

Komerční banka novým vlastníkem Office Center Stodůlky

31.10.2017

Získáním 100% akcií ve společnosti Office Center Stodůlky a.s., od jejích současných dvou vlastníků se Komerční banka stala vlastníkem rozestavěné kancelářské budovy v Praze – Stodůlkách, jejíž dokončení se očekává v polovině roku 2018.

více >

Kanceláře v Dock In Two jsou plně obsazeny

26.10.2017

Projekt Dock In Two, kancelářský komplex developera Crestyl v pražské Libni, je plně obsazen. V přízemí otevřela nová kavárna Light Roast Coffee. Novými nájemci v budově, která se otevřela před několika měsíci, jsou Dámejídlo.cz a STEM/MARK. Do budovy se hned po kolaudaci nastěhovaly firmy Saint-Gobain, Getberg a Sentient. Projekt s 8,500 metrů čtverečních kanceláří si vyžádal investici půl miliardy korun.

více >