Novinky

Hybernská ulice: Penta přestavuje přestavbu poštovní budovy u Masaryčky

Pražská developerská firma Penta Real Estate nedávno dokončila výstavbu budovy Masaryčky, která se nachází vedle Masarykova nádraží. Avšak její ambice na rozvoj této části města nekončí. Na druhé straně nádraží, v Hybernské ulici, firma dokončuje hotel The Cloud One. Nejnovějším projektem je přestavba sousední bývalé poštovní budovy, kterou Penta zakoupila od České pošty v roce 2022 za 220 milionů korun.

Více

Rohanský ostrov si rozdělí velcí developeři. Vedle Sekyra Group nakupuje pozemky J&T.

Jedno z největších rozvojových území Prahy Rohanský ostrov bylo léta spojené výhradně se jménem miliardáře Luďka Sekyry. Za ním sice stáli další investoři, o jeho developerské skupině se však mluvilo jako o té, která na místě za desítky miliard postaví novou čtvrť. To se nyní mění. Část území výhradně pro sebe získala developerská společnost J&T Real Estate. Ta na místě za 15 miliard postaví tisíc bytů, kanceláře a obchody.

Více

Amadeus Real Estate má pravomocné územní rozhodnutí na projekt nové čtvrti v centru Plzně

Developer Ameside a.s. z pražské skupiny Amadeus Real má pravomocné územní rozhodnutí na projekt nové městské čtvrti v centru Plzně. Za osm miliard korun ji chce v letech 2025 až 2028 postavit na místě po bývalém domě kultury, který byl zbourán před 11 lety. Firma už měla územní rozhodnutí od plzeňského stavebního úřadu, ale proti němu se odvolal brněnský ekologický spolek Děti Země. Krajský odbor regionálního rozvoje ale teď verdikt stavebního úřadu označil za zákonný a věcně správný. Vyplývá to z úřední desky krajského úřadu, který tam rozhodnutí odboru vyvěsil 3. října. Na úřední desce bude 15 dnů, poté může developer podat žádost o stavební povolení.

Více