První budova AFI City si oblékla unikátní fasádu s perleťovým efektem

15.05.2020

Developer dokončil opláštění 75 metrů vysoké kancelářské budovy, která je vstupní branou AFI City na 15 ha brownfieldu v Praze 9 u stanice metra Kolbenova.

19-ti podlažní objekt se 17.000 m2 ploch je novou dominantou Vysočan. Vzhled fasády zajišťují prosklené plochy v kombinaci s mřížkou v bílém provedení s perleťovým leskem. Dokončení stavby s celkovou investicí 40 milionů eur a podzemním parkovištěm pro více než 300 stání se předpokládá letos ve 3. čtvrtletí.

„Fasádu vnímáme jako velmi důležitou součást budovy, a to z hlediska funkčního i estetického. Její přípravě jsme věnovali dlouhou dobu a zvolili řešení, které jednak podtrhuje výškový charakter budovy a zároveň nese nezaměnitelný rukopis,” říká hlavní inženýr AFI Europe Pavel Jelínek.

Vizuální stránka vznikla na základě konceptu architektonického studia CMC architects. 

„Přestože lamely mohou na první dojem působit nahodile, jedná se o promyšlenou kombinaci opakujících se modulů, jejichž rozměry a způsob umístění dovoluje každý modul samostatně vyjmout a poté znovu vsadit zpět. Tento systém umožňuje snadnou výměnu jednotlivých skel fasády, pokud by náhodou u některého z nich došlo k poškození,” komentuje Jelínek.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme