Firmy si zvykají na home office. Developeři by se měli začít obávat

11.05.2020

Podle ekonomů totiž klesne zájem o kancelářské prostory.

Po pandemii bude muset mnoho firem šetřit. Jedním ze způsobů, jak snížit náklady, je nechat část zaměstnanců pracovat z domu, jak je tomu ve většině západních zemí.

"Čtyři z pěti lidí si i nadále přejí pracovat více než jeden den v týdnu z domova. Odvětví, kde již tradičně home office známe, jsou například poradenské služby a IT firmy. Naopak odvětví, kde home office úplně nefunguje, jsou například právní služby nebo věda a výzkum," popsal ředitel Office Agency Petr Žalský.

Podle ekonoma Štěpána Křečka budou moci firmy šetřit tím, že přejdou z větších kancelářských prostor do menších objektů. "Zároveň bude muset také celá řada firem skončit kvůli pandemii koronaviru a jejich prostory budou také neobsazené," sdělil Křeček.

Podobných kancelářských budov vznikají po celé republice desítky. Jestli o ně ale firmy budou mít v budoucnu zájem, ukáže čas. "Celá řada nájemníků do budoucna bude požadovat sníženou výši nájemného. Takže mohou být samozřejmě ty kancelářské prostory méně výnosné," konstatoval Křeček.

Aby se nové kancelářské budovy zaplnily, musí pronajímatelé nabídnout něco navíc. Už teď přispívají nájemníkům třeba na vybavení kanceláří nebo jim na několik měsíců umožní nájemní prázdniny.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme