V Praze vyroste první klimaticky neutrální kancelářská budova

13.08.2020

V roce 2012 postavila Skanska svou první pražskou kancelářskou budovu, která získala mezinárodní environmentální certifikát LEED.

O jedenáct let později by developer měl v Česku odstartovat výstavbu prvního klimaticky neutrálního administrativního komplexu. Projekt v ulici Radlická je nyní ve fázi studie a všechny přípravy směřují k tomu, aby projekt s nulovou uhlíkovou stopou po svém dokončení (v roce 2025-2026) opět kvalitativně posunul tuzemskou environmentální výstavbu o kus dál.

Jan Šulc, ředitel projektového developmentu Skanska Property Maďarsko a Česká republika, vysvětluje, v čem spočívá carbon zero koncept, který pro projekt v Radlické připravuje: „Je to komplexní přístup k navrhování, výstavbě a provozování budovy, jejímž cílem je minimalizace uhlíkové stopy. Proto se těmto projektům říká „net zero carbon“, ale my užíváme spíše pojem „climate neutral“, tedy klimaticky neutrální. Jde o to, aby navržené a použité materiály měly co nejmenší uhlíkovou stopu (z výroby, dopravy i technologie stavby). Totéž se týká navržených provozních systémů (ventilace, topení, chlazení). Měly by být maximálně efektivní a jejich produkce CO2 by měla být opět minimální nebo nulová.“‎

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme