V Praze vyroste dřevěný bytový dům i kancelářské budovy

01.11.2022

Čtyři patra a skoro osmdesát bytů nabídne dřevěný bytový dům, který se chystá postavit společnost Skanska v pražských Radlicích. Na dřevěný bytový dům v budoucnu naváže firma nedaleko výstavbou kancelářské dřevostavby.

V Praze vyroste dřevěný bytový dům i kancelářské budovy

Dům dostane název Radlický Dřevák a vznikne jako součást projektu, který kromě dřevostavby zahrnuje i další dvě budovy z obvykle užívaného materiálu. Skanska plánuje zahájit stavbu v roce 2024 a dokončit o dva roky později.

Je to jakási laboratoř, v které zjistíme, jaké nás to bude stát úsilí, kolik času to zabere a kolik to bude stát peněz,“ uvedl Petr Michálek, generální ředitel rezidenčního developera Skanska.

Michálek uvedl, že výstavba dřevěného domu by měla být rychlejší a především s menší uhlíkovou stopy. Předpokládáme, že si tu ověříme, že dřevo do budoucna může nahradit výraznou část konvenčních materiálů, které více zatěžují životní prostředí, podotkl Michálek. Společnost uvádí, že 1.600 metrů krychlových dřeva nahradí téměř polovinu objemu betonu potřebného na výstavbu objektu běžnou metodou. Dům by tak měl mít uhlíkovou stopu o 28 procent nižší oproti běžné stavbě.

U metra Radlická následně Skanska plánuje postavit dvě dřevěné propojené administrativní budovy, které mají nabídnout prostory o rozloze zhruba 32.000 metrů čtverečních.

Autor: ČTK, foto: Skanska Residential

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme