Syndromem nezdravých budov v ČR trpí až dvě třetiny lidí

27.04.2020

Tři čtvrtiny veřejných budov u nás nesou takzvaný syndrom nezdravých budov (SBS), sdělují aktuální statistiky. Většinou jde o kanceláře, ve kterých pracují lidé, u nichž se sdružuje řada zdravotních obtíží.

Obtíže často souvisí s kvalitou vzduchu v interiéru, proto je také typický především pro zimní měsíce. Za nejvíce problematické jsou považovány nově postavené či rekonstruované budovy, zejména pak open space kanceláře, které přinášejí tento syndrom.

„SBS syndrom popisuje nespecifické zdravotní potíže osob v budovách. Potíže nemají zjevné příčiny, ale vypadá to, že souvisí s budovou, protože po opuštění budovy vymizí. Objevit se mohou ve všech typech nových a renovovaných budov, velkým zdrojem jsou pak zejména moderní administrativní budovy,“ řekla Zuzana Mathauserová ze Státního zdravotního ústavu.

„Problémy se objevují především u lidí pracujících v nově vybudovaných administrativních budovách. Jedním ze základních rysů takzvaných nezdravých budov je to, že byly postaveny či zrekonstruovány v posledních šedesáti letech, jsou klimatizovány a obsahují značné množství umělých materiálů. Typickým příkladem jsou ještě nedávno tolik populární open space kanceláře,“ řekla Marcela Skřehotová ze Znaleckého ústavu bezpečnosti a ochrany zdraví.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme