Společnost BlackBird Real Estate koupila kancelářskou budovu Red Court, budoucí sídlo Czechoslovak Group

25.04.2023

Realitní společnost BlackBird Real Estate převzala 14. dubna do svého portfolia kancelářskou budovu Red Court v pražském Karlíně, kterou odkoupili od developera J&T Real Estate CZ. Naplnila se tak smlouva o smlouvě budoucí, kterou společnosti uzavřely na začátku minulého roku. Objekt s 7500 m2 kancelářských ploch má již svého nájemce: holdingovou skupinu Czechoslovak Group a její firmy. CSG by se do nových prostor měla nastěhovat na jaře roku 2024. Cena transakce není veřejně známá.

Společnost BlackBird Real Estate koupila kancelářskou budovu Red Court, budoucí sídlo Czechoslovak Group

Společnost BBRE vlastněná českým podnikatelem a investorem Miroslavem Dorňákem působí na českém realitním trhu od roku 2019. Kancelářský objekt Red Court představuje zatím největší investici v její historii. "Red Court je náš vlajkový projekt v Praze, pro který jsme navíc získali prémiového nájemce. Jedná se o bezpečnou investici s jistou návratností,“ uvádí Mirek Dorňák.

Martin Kodeš, výkonný ředitel J&T Real Estate CZ, říká: "Red Court je další dokončený projekt v atraktivní lokalitě Karlína, kterou dlouhodobě rozvíjíme. Díky certifikaci udržitelnosti LEED GOLD budova respektuje současné trendy, kdy si společnosti vybírají svá sídla také s ohledem na jejich udržitelnost, spotřebu energií a ekologickou stopu obecně. Jsme rádi, že jsme ve společnosti BBRE našli spolehlivého partnera a projekt jsme mohli předat ihned po dokončení tak, jak bylo před rokem dojednáno.“

Cyril Dejanovski, CEO společnosti BBRE, uvádí: "Projekt je v současnosti ve stádiu dokončené a zkolaudované hrubé stavby. Nyní se budou stavět příčky a instalovat technologie. Výsledkem bude reprezentativní sídlo CSG jako globálního strojírenského holdingu.“ Budova nabídne přes 7500 m2 prémiových kancelářských ploch a velkoryse dimenzované podzemní parkování.

V karlínské budově Red Court nalezne domov nejen centrála holdingu CSG, která nyní sídlí v nedalekém paláci Butterfly v Pernerově ulici, ale i řada jeho členských společností působících v Aerospace či železničním průmyslu. David Chour, místopředseda představenstva CSG, uvádí: "Počítáme s tím, že sem přesuneme firmy, které jsou teď roztroušené na více místech v Praze či dokonce mimo metropoli, což není ideální s ohledem na setkávání se zahraničními zákazníky a partnery. Proto zde bude sídlit například naše obchodní agentura Excalibur International či výrobce železničních brzd DAKO-CZ, který má klíčový výrobní závod v Třemošnici.“

BBRE se od svého založení v roce 2019 specializuje na projekty bydlení v mimopražských regionech, které, na rozdíl od Prahy, nabízejí i v nynější době zajímavé příležitosti. Největší projekty jsou v současnosti v různých lokalitách Pardubického kraje, kde se v nejbližších letech plánuje výstavba více než 1500 bytů. Další připravované projekty jsou v regionech napříč Čechami: například v Plzni, na Šumavě či poblíž Liberce. 

Zdroj: ČTK

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme