Praha získává další moderní a ekologickou budovu

12.04.2019

V pražských Holešovicích vznikla nová administrativní budova z dílny studia LOXIA. Argentinská Office Building je moderní sedmipodlažní administrativní budova na rohu Argentinské a Plynární ulice v Praze 7 - Holešovicích. Do těchto prostor se brzy nastěhuje společnost Metroprojekt, která si sama vypracovala prováděcí dokumentaci.

Architekti studia LOXIA dokázali velmi dobře využít atmosféru místa i malý atypický pozemek. Sedmipatrový dům citlivě navazuje na okolní zástavbu. Kromě kanceláří se v areálu počítá i s obchody a dvoupodlažním podzemním parkovištěm.

Na plochu o velikosti 2 130 m2 umístili tvůrci objekt s užitnou plochou přesahující 6 500 m2. Samotná budova se skládá ze dvou podzemních a sedmi nadzemních pater a je navržena jako železobetonový monolitický skelet. Jedinečným prvkem jsou „šikmé“ sloupy vedoucí přes dvě podlaží, umístěné na nároží ulic Argentinské a Plynární. Celá budova je ekolgicka koncipována tak, aby vyhověla požadavkům certifikace LEED, která hodnotí šetrnost budovy k životnímu prostředí.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme