Nová pražská čtvrť Hagibor propojí zeleň i město

Projekt Hagibor je zajímavý zejména tím, že umožní propojit město a přírodu a v duchu evropských metropolí vytvoří novou čtvrť nabízející prostor pro bydlení, práci i volný čas a relaxaci. Projekt vznikne na Vinohradské třídě na místě bývalého parkoviště a brownfieldu a bude z několika stran obklopen zelení.

Veřejný prostor, který tvoří čtvrtinu celého území, navrhl světoznámý krajinářský architekt Michel Desvigne. Podle něj dodává vegetace prostoru soudržnost, strukturu a nevyřčený řád, díky kterému dokáže každý rozeznat, kde je hranice veřejného a soukromého. Kromě toho vegetace zlepší klima a reguluje teplotu uvnitř i vně budov. Čtvrť počítá se třemi kilometry chodníků a pěšin, více než 50 lavičkami a plácky a dvěma tisíci stromy nebo keři.

„V unikátní lokalitě, kde Hagibor vyrůstá, vidíme velkou budoucnost. Po DOCK se jedná o náš další významný projekt, který využívá symbiózy bydlení, kanceláří, obchodů a služeb na jednom místě,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel společnosti Crestyl. Odkazuje tak na projekt DOCK, který vznikl v pražské Libni kolem slepých ramen Vltavy a který byl kompletně dokončen v loňském roce. Nabídl nejen kombinaci kanceláří a bydlení, ale také hektarový park, prostory pro sportovní aktivity, restaurace, kavárny, obchody a služby.

V rámci projektu vyroste šest administrativních budov, které nabídnou přibližně 80 tisíc m2 pronajímatelné plochy. Ve výstavbě je nyní první etapa, jejíž dokončení je naplánováno na rok 2024. Na developmentu se podílí také EP Real Estate. První fáze výstavby zahrnuje dvě budovy přímo u Vinohradské třídy. Přízemí budov obsadí obchody, restaurace a služby, vyšší patra pak budou určena jako prostory pro kanceláře ve vysokém standardu, které nabídnou mimo jiné i rozsáhlé terasy s výhledem na Prahu.

Projekt se bude nacházet na Vinohradské třídě a to přímo na stanici metra Želivského. Nabídne tak snadnou dostupnost do centra města jak autem, tak MHD. Plán zároveň počítá s napojením na městské cyklotrasy. Kromě administrativní části zahrnuje projekt i pět rezidenčních domů s celkem 650 byty. „U Hagiboru, stejně jako u všech dalších projektů, klademe důraz na kvalitu materiálů, komfort, nadčasový design a funkční řešení interiérů. Naším cílem je stavět byty, které budou každý den dobře sloužit svým obyvatelům a i za desítky let budou stále atraktivní,“ říká Viktor Peška.

Developer Crestyl v současné době nabízí kancelářské i retailové prostory v několika projektech. K nejzajímavějším patří například historický palác NR7 na náměstí Republiky nebo plánovaný projekt Savarin, který propojí několik objektů v blízkosti Václavského náměstí.