Neobsazených kanceláří je v Bratislavě nejvíce za poslední čtyři roky

01.11.2019

Čtvrtý kvartál v řadě se v Bratislavě zvýšila míra neobsazenosti kancelářských prostor. Aktuálně je nejvyšší od roku 2015.

Celkový objem administrativní podlahové plochy v hlavním městě je na úrovni 1,8 milionu čtverečních metrů - toto čísla se za dekádu zvětšilo o polovinu. Ve třetím čtvrtletí neskolaudovali v Bratislavě žádnou novou kancelářskou budovu. Ve výstavbě je tak zůstává sedm včetně například nejvyšší budovy v hlavním městě Nivy Tower.

Ve třetím čtvrtletí roku dosáhla celková nabídka kanceláří v Bratislavě přes 1,8 milionu čtverečních metrů. Pro srovnání v roce 2008 byla jejich celková výměra 1,2 milionu, za dekádu se tedy rozloha zvětšila o polovinu.

„Další roky byly poznamenány hospodářskou krizí, ale na druhé straně i příležitostmi souvisejícími s očekávaným pozitivním vývojem v ekonomice. A tak s výjimkou roku 2013 výměra administrativních budov každoročně rostla,“ shrnuje společnost Wood & Co.

O 6,7 procenta se meziročně zvýšila výměra například i v roce 2017, tedy již v roce s rychlým ekonomickým růstem a klesající mírou nezaměstnanosti.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme