Nájemci se začínají vracet do flexibilních sdílených kanceláří

21.05.2020

Do sdílených kanceláří se po takřka dvou měsících začínají vracet jejich uživatelé. Holešovické centrum Business Link Visionary zůstalo otevřené i v době vládních opatření, v průměru jej však využívalo pouze 5–10 % klientů.

„I přesto, že jsme přijali mnohá hygienická opatření, byl pokles docházky nájemců do našich prostor výrazný, přes 90 %,“ přibližuje situaci v době nejpřísnějších opatření Jana Gerhátová, manažerka péče o zákazníky Business Link. Nyní společnost informuje, že se klienti začínají do svých servisovaných kanceláří vracet.

„V pondělí 18. května bylo v našich prostorech Visionary nejvíce nájemců od počátku pandemie. Tendence k návratu vyplývá také z průzkumu mezi našimi klienty. Ti se hodlají vrátit k normálnímu provozu v horizontu nejbližších dnů, maximálně týdnů,“ doplňuje Jana Gerhátová.

Podle společnosti Business Link přinese postpandemická realita vedle bezpečnosti také progresivní změny flexibilních kanceláří, a to i z ekonomických důvodů.

„Zvýší se význam smíšených řešení v nájemních smlouvách. Část kancelářských kapacit si budou společnosti pronajímat v tradičních kancelářských prostorech na základě standardní smlouvy, zbývající část pak bude doplněna o flexibilní přístupovou službu do flexibilních kanceláří,“ uzavírá výhled do blízké budoucnosti Jana Gerhátová s tím, že rostoucí obliba flexibilních kancelářských prostor je na trhu patrná již delší dobu, kdy tyto kapacity stále více využívají velké společnosti a korporace.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme