Na místě bývalých pražských strojíren Rustonka vyrostl administrativní komplex od CMC Architects

12.03.2021

Na trojúhelníkovém pozemku pražského Karlína, který vznikl demolicí továrny Rustonka, vznikl administrativní komplex z dílny architektů CMC Architects Víta Másla, Davida Richarda Chisholma a Evžena Duba.

Kancelářské budovy navrhli autoři jako trojici stejných objemů, jejichž architektonické zpracování má odkazovat na industriální dědictví místa. Stavby s obchody, kavárnami a restaurací v jejich přízemí mezi sebou vymezují piazzetu, kterou kromě dvou fontán doplňuje dílo sochaře Jiřího Příhody “Vista Mars.”

Architektonické řešení odkazuje na původní industriální charakter lokality a její genius loci. Velké hmoty, sedmipodlažní kancelářské budovy, vybavené špičkovou technologií, stroje na práci. Návrh veřejného prostoru mezi budovami se stal pro autory samostatným tématem. Spoluautorem celkového konceptu rozvržení terénu a zpevněných venkovních ploch je krajinářský architekt Martin Barry.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme