Kancelářské „béčko" na vzestupu. Nejkvalitnější budovy už mají obsazeno

04.05.2019

"Béčkové" kanceláře může charakterizovat méně atraktivní lokalita nebo nižší úroveň vybavení. Do této kategorie se rovněž řadí také starší kanceláře třídy A, které už neodpovídají současným technickým trendům.

Třída B tvoří v Česku zhruba třetinu trhu s kancelářskými nemovitostmi. „V Praze aktuálně činí 28 procent. Podobně je na tom i Ostrava, kde projekty třídy B tvoří 27 procent z celkové velikosti kancelářského trhu. Nejmenší podíl evidujeme v Brně, kde tyto budovy reprezentují ,jen’ 17 procent,“ říká analytik realitní poradenské společnosti JLL Martin Stričko.

Hlavní výhodou „béčkových“ kanceláří je nižší nájem. „Plusem může být i dobrá adresa, respektive poloha ve vztahu k MHD, protože se většinou nachází v budovách, jež vznikly v první vlně výstavby mezi lety 1994 a 2000,“ dodává Petr Žalský, ředitel oddělení kancelářskıch prostor realitní společnosti Colliers International.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme