Geosan Development: Rekordní obsazenost administrativních budov zvyšuje zájem o kanceláře třídy B

29.03.2019

Pražský kancelářský trh tvořilo v závěru roku 2018 přibližně 3,5 mil. metrů čtverečních moderních kancelářských prostor. V tomtéž roce přitom bylo přitom dokončeno téměř 157 000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Jde o nejsilnější výstavbu za posledních 10 let.

Míra neobsazenosti se pohybuje na historickém minimu okolo 5 %. Většinu nabídky tvoří kancelářské nemovitosti třídy A, ale téměř třetinu trhu zaujímá jejich alternativa v podobě tzv. béčkových prostor. Vybavení i služby se stále pohybují ve vysokém standardu, ale přitom jsou tyto nemovitosti zárukou nižších nájmů a rychlého zprostředkování. 

„Od doby, kdy jsme vloni v říjnu komplex Nagano Park koupili, se nám podařilo zvýšit jeho obsazenost ze 70 na 90 %. Z toho je zřejmé, že pokud investor zvládne přizpůsobit kancelářské prostory třídy B aktuálním trendům a požadavkům trhu, jeho nabídka se stane atraktivní pro řadu prestižních společností,” uvádí Petr Beneš, ředitel společnosti Geosan Development.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme