Geosan Development: I kancelářské nemovitosti třídy B nabízejí prostory shell and core

06.03.2020

Kancelářské prostory v tzv. stavu shell and core lze najít nejen v nově zkolaudovaných prémiových nemovitostech, ale také v budovách třídy B, které navíc nabízejí řadu dalších benefitů: rychlejší zprostředkování, nižší nájemné a možnost okamžitého využívání již zavedených služeb uvnitř objektu.

„Shell and core je zárukou dostatečné variability interiéru a tudíž i možnosti navrhnout si vnitřní uspořádání a design přesně podle často velmi specifických požadavků. Stále více firem si nepřeje být omezováno vnitřními prvky, jakými jsou třeba do interiéru již zabudované příčky. Nový nájemník si chce prostory upravit podle svých přání v souladu s plánovaným využitím: od kanceláře či showroomu přes gastro provoz anebo ordinaci lékaře až po výdejnu menšího e-shopu,“ komentuje René Bartoník, ředitel správy nemovitosti administrativního komplexu Nagano Park v portfoliu developerské společnosti Geosan Development, a dodává: „V našem administrativním komplexu Nagano Park v Praze 3 zbývají poslední takové prostory, jejichž výhodou je i kompaktnost: jde totiž o zhruba 700 m2 na jediném patře. Navíc v případě zájmu i s dostatečným množstvím skladových ploch.“

Podle nejnovějších údajů Pragu Research Fora (PRF) tvoří podíl kanceláří třídy A v Praze zhruba 74 % z celkového objemu, zbytek drží kanceláře třídy B a C. V letošním roce se v metropoli postaví cca 174 600 m2 moderních administrativních prostor. Přestože tempo výstavby zůstává relativně silné, firmám tato nabídka úplně nevyhovuje. Přibližně polovina všech kancelářských ploch, které budou letos dokončené, je totiž v současnosti už před pronajata. Navíc situace na trhu nahrává majitelům prémiových administrativních budov, kteří již nejsou nuceni poskytovat zájemcům tak vysoké pobídky jako v minulosti.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme