www.najdikancelare.cz logo

Fond Generali prodává několik kancelářských budov v centru Prahy

Realitní část pojišťovací skupiny Generali se rozhodla prodat soubor několika kancelářských nemovitostí v Praze, v samém centru hlavního města. Dům na Václavském náměstí získala skupina investorů v čele s miliardářem Zdeňkem Fabičovicem od výrobce sanitární techniky Alcadrain, dříve známého jako Alcaplast. "Alcadrain potvrdil, že na začátku letošního roku koupil nemovitost na Václavském náměstí společně se skupinou dalších investorů. Akcionáři se dohodli, že v tuto chvíli nebudou o akvizici poskytovat žádné další informace," uvedla za Alcadrain Pavlína Pallanová.

Generali prodávala i další nemovitosti v Truhlářské a Klimentské ulici a opět šlo především o kanceláře. Kupujícím byla v tomto případě developerská skupina Acord zaměřená na výstavbu bytů. Ta se rovněž nevyjádřila k plánům s budovami, ceně transakce ani dalším podrobnostem obchodu, píše online deník Seznamzpravy.cz. Podle jeho redaktorů se celková částka blíží jedné miliardě korun (42,56 milionu eur).

"O nemovitosti projevila zájem celá řada investorů. Někteří hledali nemovitosti za účelem zpětného pronájmu jejich části, jiní za účelem zvýšení rizikovosti na úroveň současných prémiových nemovitostí. Pak tu byli investoři-developeři, kteří analyzovali potenciál budov k přestavbě na rezidenční bydlení. Kromě českých investorů se objevili i zájemci z jiných částí Evropy," uvedla poradenská společnost Savills, která se na transakci podílela.

Realitní fond skupiny Generali oznámil prodej zbývajících nemovitostí ve své bilanční zprávě za rok 2022. Cílem je získat hotovost na další investice. Fond vlastní například ikonický obchodní dům Kotva.