Developerská společnost Trikaya vybuduje kancelářskou budovu u brněnského Moravského náměstí

03.01.2023

Brownfield na pomezí ulic Milady Horákové a Koliště brzy vyplní nová kancelářská budova od ateliéru a53 architekti. Pozemek byl po složitém akvizičním řízením odkoupen od italských vlastníků společností Trikaya, která se specializuje na výstavbu rezidenčních a retailových projektů v Brně.

Developerská společnost Trikaya vybuduje kancelářskou budovu u brněnského Moravského náměstí

Původní italský majitel pozemku zde plánoval vystavět hotel, ale společnost Trikaya se po akvizici rozhodla pozemek zastavět osmipatrovou kancelářskou budovou. Přízemní patro budovy bude určeno pro otevřené lobby a kavárnu propojující ulici s vnitroblokem. Zbývajících sedm pater zaplní kancelářské prostory, poslední tři patra nabídnou přístup k venkovním terasám. Dominantou budovy bude střešní terasa se zahradou přístupná všem nájemcům budovy.  

Projekt vznikne v souladu s ekologickým certifikačním systémem LEED, který se používá pro hodnocení kvality budov. Cílem developera je obdržet certifikát na úrovni GOLD. Budova se nachází na okraji historického centra města a bude skvěle dostupná jak městkou dopravní dopravou, tak i autem. 

Trikaya již obdržela stavební povolení a očekává se, že stavební práce začnou v první polovině letošního roku.

V okolí historického centra Brna vzniká v poslední době několik dalších zajímavých kancelářských projektů, jako například Business Park Vlněna, BC Titanium nebo ŠUMAVSKÁ tower

 

Zdroj: Trikaya, CzechCrunch

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme