Developer projektu Sky Park chce v roce 2020 začít stavět další výškové budovy

03.01.2020

Společnost Penta Real Estate, která je developerem nové čtvrti Sky Park v bratislavské městské části Staré Město, chce v roce 2020 začít s výstavbou dalších výškových budov.

„Rok 2020 bude pro projekt Sky Park klíčovým. Kromě dokončení první etapy projektu a otevření nového parku plánujeme zahájit výstavbu zbylých dvou budov, které celý projekt ukončí. Jde o druhou kancelářskou budovu a čtvrtou rezidenční věž, která momentálně čeká na získání pravomocného stavebního povolení,“ uvedl pro agenturu SITA developer projektu.

Součástí projektu je i obnova národní kulturní památky – Jurkovičovy teplárny, na níž v létě dokončili fasádu a momentálně pokračují s pracemi v interiéru. „V rámci obnovy Jurkovičovy teplárny se narazilo v některých částech na výraznější poškození památky, jak jsme očekávali, ale proces její obnovy to zdrželo jen minimálně. Také bychom ocenili zlepšení, průhlednosti a zrychlení povolovacího procesu a snížení množství byrokracie, neboť některé povolení k zbývající části projektu jsou úřady dlouhodobě zdržováno,“ dodal developer. Rekonstrukci Jurkovičovy teplárny plánují ukončit přibližně v polovině roku 2020, vyžádá si investici více než 11 milionů eur.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme