Ceny kanceláří a obchodů trhají rekordy

19.07.2019

Komerční nemovitosti typu kancelářských a obchodních center či skladů ještě nikdy nebyly tak drahé. Projevuje se to klesajícími výnosy investorů. Podnikatelské nemovitosti jim kvůli vysokým cenám vynášejí nejméně v historii.

„Investoři ve střední Evropě nikdy nekupovali nemovitosti s nižší výnosovou mírou. Přistupují na výnosy pět až čtyři procenta a někdy jsou ochotní jít i níž,“ řekl na konferenci Prague Property Forum Tomáš Pícha, investiční ředitel společnosti Invesco, která v Praze nakupuje kancelářská centra. Poklesu výnosů z realitních investic nahrává rovněž nedostatek prémiových nemovitostí ke koupi a rekordně nízký podíl volných kanceláří na pražském trhu.

„Zatímco Češi kupují ostřeji nemovitosti za 50 milionů až 200 milionů korun, zahraniční fondy kupují za ostrý výnos reality za 70 milionů až 100 milionů eur,“ popsal Jan Hospodář, partner v poradenské firmě 108 Investment Advisory. Agresivní cenovou politiku podpořil též nástup nových investorů na trh. „V prvním čtvrtletí přispěl k další kompresi nejvyšších dosahovaných výnosů u kanceláří v Praze na stávající úroveň 4,5 procenta příliv investic z Koreje,“ poznamenal na Prague Property Forum Andy Thompson, ředitel investičního oddělení konzultantské firmy Colliers International.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme