Sekyra Group se přestěhuje do nového sídla v Praze

27.07.2023

Rok po zahájení stavby byla dokončena hrubá stavba jedné z budoucích kancelářských budov A1 v pražském projektu Rohan City. V budově bude po dokončení mimo jiné sídlit společnost Sekyra Group, která je developerem projektu Rohan City. Budova vzniká na brownfieldu na Rohanském ostrově v Praze 8, který je již řadu let nevyužívaný.

Sekyra Group se přestěhuje do nového sídla v Praze

Výstavba kancelářského bloku A1 byla zahájena v první fázi projektu Rohan City v létě 2022 a její dokončení se očekává v létě 2024. Autory návrhu ikonické budovy jsou renomovaná architektka Eva Jiřičná a architekt Petr Vágner ze studia AI DESIGN. Budova vyroste na budoucím nároží Rohanského nábřeží a parku Invalidovna, který bude v rámci projektu rozšířen až k Vltavě.

Do osmipodlažní budovy A1, která bude mít rozlohu přibližně 1100 m2 , plánuje společnost Sekyra Group přestěhovat své sídlo. "Velmi se těším, že se brzy přestěhujeme do jedné z nejmodernějších kancelářských budov v Praze, která je navíc šetrná k životnímu prostředí. Navíc se nachází v lokalitě, která má díky blízkosti Vltavy výjimečného genia loci," uvedl Leoš Anderle, generální ředitel společnosti Sekyra Group.

Budova bude zahrnovat více než 9 500 m2 kanceláří. V podzemí budou garáže s nabíječkami pro elektromobily a kolárna se šatnami a sprchami. Součástí komplexu budou také tři maloobchodní jednotky a restaurace. V budově bude použito také několik prvků udržitelnosti, například energeticky úsporné LED osvětlení reagující na intenzitu okolního světla, vytápění s nízkoenergetickými topnými tělesy umístěnými podél fasády a venkovní žaluzie na jižní fasádě. Budova bude vybavena moderními technologiemi, které zajistí maximální komfort pro zaměstnance. Přístupový systém umožní používat ke vstupu jak standardní karty, tak mobilní telefony s technologií NFC nebo Bluetooth. Vjezd nebo výjezd z garáží bude fungovat na principu rozpoznávání registračních značek.

V projektu Rohan City plánuje společnost Sekyra Group vybudovat 380 000 m2 převážně bytových, ale i administrativních a obchodních prostor. Vznikne zde moderní čtvrť včetně kilometrové pobřežní promenády pro rekreaci a sport, která bude propojena s parkem. V budoucnu bude promenáda propojena lávkami s rekreačním ostrovem. Předpokládá se, že po dokončení nové pražské čtvrti zde bude žít nebo pracovat 11 000 lidí. Celkové investiční náklady projektu, který výrazně změní tvář metropole, přesáhnou 832 milionů eur (20 miliard korun). Projekt by měl být zcela dokončen do roku 2033.

 Zdroj: Property Forum, Sekyra Group

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme