REICO prodává Rohan Business Centre novému realitnímu fondu společnosti Fio

05.06.2023

Společnost REICO ČS Nemovitostní (RČSN) pokračuje v čištění svého portfolia nemovitostí. Nedávno prodala budovu Rohan Business Centre v pražském Karlíně. Kupujícím je nově založený Fio realitní fond z investiční společnosti Fio. Cena transakce byla 740 milionů korun (31,2 milionu eur).

REICO prodává Rohan Business Centre novému realitnímu fondu společnosti Fio

Po nedávném prodeji budovy Office Box a loňské koupi víceúčelové nemovitosti Bořislavka Centrum přistoupila společnost Reico k prodeji kancelářské budovy Rohan Business Centre v Praze. Hodnota tohoto prodeje činí přibližně 740 milionů Kč (31,2 milionu EUR). "Prodej Rohan Business Center demonstruje likviditu našeho realitního portfolia při současném ocenění, pomáhá optimalizovat sektorovou alokaci fondu a zajistí potřebnou likviditu pro další zajímavé akvizice v budoucnu," říká Tomáš Jandík, předseda představenstva Reico IS ČS.

Obchodní centrum Rohan získal Fio Real Estate Subfund I, retailový realitní fond zaměřený především na investice do komerčních nemovitostí v České republice a na Slovensku. Důvodem prodeje byla především snaha snížit expozici Reico ČS Real Estate vůči kancelářskému sektoru blížící se polovině hodnoty portfolia, což je v souladu s jeho strategickou alokací nemovitostních aktiv. Výnos z prodeje bude mít mírně pozitivní dopad na výnos fondu v běžném roce. Společnost Reico při prodeji budovy zastupovaly společnosti Knight Frank, Wilsons, ASB a Savills.

Celková pronajímatelná plocha kancelářské budovy Rohan Business Centre činí 9 434 m2. Z hlediska velikosti se jednalo o jednu z nejmenších nemovitostí ve vlastnictví fondu. Její prodej se proto promítl do průměrné hodnoty portfolia fondu, která se zvýšila na 1,88 miliardy Kč (80 milionů eur). V budově se nacházejí především kanceláře, doplněné o skladové a obchodní prostory. Nemovitost se nachází na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně a má tak velmi dobré dopravní spojení.

 Zdroj: Property Forum

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme