Ostravská Organica je již z 80 % naplěná

23.12.2022

Proluka mezi OC Forum Nová Karolina a historickým ostravským Trojhalím se už vyplnila hrubou stavbou administrativní budovy Organica. Na místě bývalého brownfieldu nabídne 23 300 čtverečních metrů kanceláří a obchodů. „Prvním klientům předáme prostory k užívání ve 2. polovině příštího roku.“ říká projektový ředitel společnosti Contera Martin Budina.

Ostravská Organica je již z 80 % naplěná

Organica, která byla představena v roce 2021 se zahájením stavby na podzim stejného roku, pochází z dílny autorů Schindler Seko Architects. Kromě specifického architektonického pojetí se organické tvary budovy doplňují s industriálními prvky a nejmodernějšími technologiemi. Fasádu tvoří okna s černými hliníkovými zalamovanými klapkami širokými půl metru a vysokými přes celé patro. Mezi etážemi budou umístěny pásy z perforovaného plechu. Organica je svébytný solitér se symetrickým půdorysem, který se pomyslně točí kolem veřejně přístupného kruhového atria se zelení. Hlavním nájemcem budovy je Tietoevry, mezi další nájemce patří Individual Fitness a Cokafe.

Organica v certifikaci BREEAM už získala hodnocení Excellent. Distribuci čerstvého vzduchu bude řídit inteligentní systém. Budova bude sama řídit ohřev a chlazení podle předpovědi počasí, protože její součástí bude i meteostanice. Parkování bude možné najít díky mobilní aplikaci a místo zde najdou nabíjecí stanice pro elektromobily i elektrokola. U laviček, které se nacházejí v klidovém prostoru atria, bude možné USB nabíjení mobilních zařízení. V projektu se také počítá se systémem využívání dešťových vod na zálivku i s fotovoltaickými panely, díky nimž bude Organica částečně energeticky soběstačná.

Zdroj: Skypaper 

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme