Desking.cz zahájil provoz jako první český srovnávač coworkingů a servisovaných kanceláří

12.01.2023

K začátku letošního bylo na pražském trhu k dispozici více než 50 tisíc metrů čtverečních coworkingových prostorů a 58 tisíc prostorů servisovaných kanceláří. Vzhledem k rostoucí poptávce po flexibilních kancelářích se realitně-poradenská společnost 108 AGENCY rozhodla spustit přehledný a uživatelsky přátelský srovnávač Desking.cz.

Desking.cz zahájil provoz jako první český srovnávač coworkingů a servisovaných kanceláří

Trh flexibilních kanceláří vyzrál natolik, že nabízí řadu různých konceptů a možností. Právě díky jeho stratifikaci jsme se rozhodli usnadnit potenciálním nájemcům a uživatelům orientaci v nabídce,“ vysvětluje Lena Popova, vedoucí oddělení pronájmu kanceláří ve 108 AGENCY. Ta poskytuje také další služby usnadňující orientaci na českém realitním trhu, mezi ně patří najdikancelare.czskladuj.czinvestuj.cz a interaktivní mapa průmyslových a logistických nemovitostí.

Desking.cz usnadňuje uživatelům vyhledávání pomocí několika kritérií jako jsou lokalita, počet míst pro pracovníky nebo termín zahájení pronájmu. Vyhledávač porovná několik variant členství, stejně tak jako služby poskytované kanceláři. Je jen na budoucím nájemci, kterou kombinaci si zvolí a pro kterého poskytovatele se rozhodne. 

V poslední době plné nejistoty se pro flexibilní kanceláře rozhodují i větší firmy, které si dříve pronajímaly jen zasedací místnosti nebo konferenční prostory. Nyní mají zájem i o uzavřené kanceláře, které si mohou pronajmout i krátkodobě, nebo dle potřeby změnit jejich velikost. Pronájem flexibilních kanceláří nabízí i další výhody jako například sdílené prostory, bližší kontakt s kreativními firmami a zpravidla dobře dostupnou prémiovou lokalitu.  

Hybridní model práce velké množství firem neopustilo ani po skončení covidových opatření a tak často kombinují práci z kanceláře s prací z domova. Firmy potřebují méně fixních pracovních míst, ale na druhou stranu vyžadují více prostorů podporujících týmovou práci a neformální setkávání. Standardem je poskytnout firmám více přístupů do pronajímaných prostor, aby zaměstnanci měli možnost rotovat. Firmy tak mají možnost snížit své náklady a ušetřit za pracovní místa, která by jinak zůstala nevyužitá. 

Coworkingová centra i servisované kanceláře často hlásí vysokou, až plnou obsazenost a tento segment realitního trhu rychle roste. V posledních letech se otevřelo několik nových budov určených pro coworking a servisované kanceláře. 

Srovnávač Desking.cz je pro všechny uživatele zdarma a kromě českého trhu mapuje prostřednictvím slovenské varianty Desking.sk mapuje i slovenský trh. 

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme